Biden elítélte a texasi abortusztörvényt, és harcot hirdetett a nők jogainak védelmében
A katolikus elnök eddig rendre kitért a téma boncolgatása elől, most azonban keményen beleállt a vitába.
A katolikus elnök eddig rendre kitért a téma boncolgatása elől, most azonban keményen beleállt a vitába.
Ahhoz, hogy a világjárvány végleges eredetét tisztázni lehessen, a hírszerzés szerint Kína segítsége kell.
A kormányfő táviratban fejezte ki részvétét az áldozatok családjainak a kabuli repülőtéren történt terrortámadás után.
Nem kell nagy jóstehetség ahhoz, hogy kimondjuk: politikai ellenfelei az afganisztáni kudarccal hosszú időn át támadni fogják majd Joe Bident. Az amerikai elnök népszerűsége már most csökkenőben, főleg a bizonytalan szavazók körében, akiknek a demokraták a győzelmüket köszönhetik. Mindeközben a gazdaságban is olyan kihívásokkal néz szembe, amelyeket békeidőben sem könnyű kezelni, nemhogy a koronavírus-járvány alatt.
Az elnök szerint egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy a merényletek végrehajtásában a tálibok és az Iszlám Állam összejátszottak volna.
A republikánusok kéjjel olvassák Biden elnök fejére az afganisztáni kivonulás kudarcát, ám azt elhallgatják, hogy másfél éve még üdvözölték a Donald Trump és a tálibok között megkötött, garanciák nélküli megállapodást.
A testület szerint a regnáló elnök megsértette a szövetségi törvényeket, amikor hatályon kívül helyezte a "Maradj Mexikóban" programot.
Az európai országok a világ legfejlettebb államai tömörítő G7-ek (Franciaország, Németország, Olaszország, Japán, az Egyesült Királyság, az Egyesült Államok, Kanada) találkozóján azt szerették volna elérni, hogy az USA, “ameddig szükséges” biztosítsa a kabuli repteret. Biden elnök azonban nem módosított a terveken.
Teljesen rosszul mérte fel az afganisztáni helyzetet a Biden-adminisztráció, de még az amerikai hírszerzés is - derül ki a The New York Times cikkéből, amelyben részletesen leírták, milyen folyamatok vezettek a totális káoszig. Az, hogy ne legyen gyors evakuálás és ne kapjanak könnyen vízumot az amerikaiaknak segítő afgánok, egy Biden-Gáni alku következménye. Az afgán elnök úgy gondolta, bizalmatlanságot szülne egy gyorsított kimenekítés, miközben ő maga iszkolt el először a tálibok elől. A CIA-főnök viszont hétfőn titokban Kabulban járt és tárgyalt egy tálib vezetővel - csak feltételezni lehet, hogy a kivonulással kapcsolatban.
Házak omlottak össze, többen meghaltak, hatalmas mennyiségű víz ömlött az utcákon.
Az evakuálás az afgán fővárosból továbbra sem zökkenőmentes.
Az amerikai elnök szerint elkerülhetetlen volt, hogy kaotikussá váljon a kabuli evakuálás.
Az összeesküvés-elméletben hívő emberek úgy vélik, Biden csak el akarja terelni a figyelmet arról, hogy épp lebukik a választási csalása.
Egyelőre vérengzés nélkül, de drámai gyorsasággal vették át a hatalmat Afganisztánban a tálibok. A kabuli repülőtéri káosz, a tálib harcosok, majd vezetők megérkezése a fővárosba mind olyan pillanat, amit a haditudósítók, illetve háborús helyzetet átélő civilek megörökítettek. Nagyképes válogatásunkban az ő felvételeikből szemezgettünk.
Sok, a tálibok elől menekülő afgán minden lehetőséget megragad, hogy kijusson az országból. A kísérletek egy része tragédiával végződik.
Első alkalommal tartott beszédet az amerikai elnök, mióta Afganisztánban a tálibok átvették a hatalmat. Azt mondta: tíz évvel az után, hogy Oszama bin Laden meghalt, az USA-t pedig nem fenyegeti Afganisztánból terror, nem lehet egy olyan ország polgárháborúját vívni, amellyel az ottani hadsereg sem tud mit kezdeni. Arról, hogy miért lett ennyire gyors a tálib hatalomátvétel és ekkora a káosz, nem beszélt.
Az afganisztáni nagyvárosok közül már csak a főváros, Kabul van a kormányerők kezén, s a szélsőséges iszlamista mozgalom tagjai, a tálibok gyorsan közelednek a település felé. Kabulból az emberek menekülni próbálnak, ám sokaknak már nem lesz idejük elmenni a tálibok megérkezése előtt. Az USA a fejlemények ellenére nem vonja vissza a kivonulásról hozott döntését.
Nem szabad visszaélni az Alkotmány szavatolta jogokkal, mert azokhoz kötelezettségek is társulnak - figyelmeztet publicisztikájában Arnold Schwarzenegger. Azt írta, ha valaki szereti Amerikát, akkor viseljen maszkot.
Tizenegy nő vádolja különböző súlyosságú szexuális zaklatással Andrew Cuomót, New York állam demokrata kormányzóját, aki tagad, és megpróbálja megúszni, hogy alkotmányos vádemeléssel eltávolítsák a hivatalából. Lemondásra sürgetik a befolyásos párttársai, köztük maga Joe Biden amerikai elnök is.
Egyedül Orbánon múlik, hogy tisztességes viszony alakul-e ki Joe Biden adminisztrációjával, de ehhez "rossz húzás" volt a Fox News-os Tucker Carlson magyarországi túrája és az Orbán Viktorral készített interjúja – vélekedik Simonyi András volt washingtoni nagykövet.